Wycieczka do Warszawy

P1320125W dniu 25 maja uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie z klas IIa, IIc oraz IVb uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Był to wyjątkowy wyjazd. Zwiedziliśmy Stadion Narodowy, gdzie podążaliśmy szlakiem piłkarza: od piłkarskiej szatni, poprzez ławki zawodników i trenerów, aż po mogące pomieścić 60 000 osób trybuny naszego Stadionu. Wszyscy poczuli atmosferę spotkań eliminacyjnych do zbliżających się Mistrzostw Europy, a w szatni mogli zobaczyć czekające na zawodników stroje naszej Reprezentacji.
Odwiedziliśmy także jedną z najsłynniejszych światowych wystaw dotyczącą historii Titanica. Uczniowie podziwiali tam ponad 200 oryginalnych przedmiotów wydobytych z wraku okrętu, zapoznali się z historią katastrofy, obejrzeli zrekonstruowane , luksusowe wnętrza transatlantyka.
Zwiedziliśmy także Stare Miasto, Plac Zamkowy oraz Grób Nieznanego Żołnierza. Byliśmy tam świadkami uroczystej zmiany warty.
Wycieczka oprócz walorów turystycznych stała się doskonałą lekcją historii. Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do naszego rodzinnego Sulejowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *