KAJAKOWY DZIEŃ DZIECKA 2016

20160603_170851UCZNIOWIE SP NR 1 IM.JANA PAWŁA II W SULEJOWIE NA KAJAKOWYM DNIU DZIECKA
Już po raz trzeci nieprzewidziane reakcje, wrażenia oraz satysfakcja i zadowolenie towarzyszyło uczniom Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie, którzy brali udział w jednym
z trzech organizowanych w Polsce „Kajakowych Dniach Dziecka. Impreza odbyła się 03.06.2016r.
w Tomaszowie Mazowieckim na obiekcie MOSi-u „Przystań nad Pilicą”. Siedmiu konkurencjom, w tym dwóm na wodzie stawili czoła nasi uczniowie z klas I-IV, duże brawa dla pierwszaków za odwagę i walkę ze swoimi słabościami w konkurencjach wodnych t.j. „ósemka (slalom między bojami) na rzece ” oraz „wyścigu z piłką”:
1. slalom
Zawodnik ma za zadanie przepłynięcie kajakiem, w jak najkrótszym czasie, trasy „ósemki” wyznaczonej rozstawionymi w odległości ok. 15 m od siebie bojkami – zgodnie z wytycznymi organizatorów.
2.wyścig z piłką
Zawodnik ma za zadanie opłynięcie oddalonej od brzegu o 50 m boi, a po dotarciu w wyznaczone miejsce przy brzegu trafienie przewożoną w kajaku piłką do umieszczonej na brzegu bramki.
Pozostałe konkurencje już na lądzie też nie miały taryfy ulgowej dla dzieci:
1.wyścig z wiosłem
Konkurencja na czas, w poprawnie założonej kamizelce asekuracyjnej bieg z kubeczkiem z wodą umieszczonym na wiośle.
2.przysiady z wiosłem
Zadaniem zawodnika jest wykonanie jak największej liczby przysiadów z wiosłem na ramionach
w czasie 30 s.
3. rzut rzutką do celu.
Rzuty wykonywane są sklarowaną rzutką (nie wyciągamy z niej liny) do kokpitu kajaka oddalonego
o ~10m. Dziecko może wykonać jeden rzut na próbę. Podczas zawodów rzuca 2 razy, konkurencja zaliczona jeżeli chociaż raz rzutka wpadnie do kajaka.
4.zakładanie kamizelki ratunkowej na czas
Konkurencja polega na prawidłowym założeniu kamizelki ratunkowej w jak najkrótszym czasie. Wszystkie paski zapięte i dociągnięte do ciała. Kamizelka po założeniu nie może dąć się ściągnąć
z ramion powyżej uszu. Dziecko pokazuje to samodzielnie wtedy jest koniec czasu. Dziecku po zakończaniu konkurencji luzuje maksymalnie wszystkie paski – tak aby wszyscy mieli tak samo „ustawioną” kamizelkę
5.quiz z wiedzy o zasadach bezpieczeństwa nad wodą
Zasady muszą być najpierw omówione i przedstawione na odprawie przed zawodami, dzieci losują 3 pytania z puli 20 pytań. Zadanie zaliczone po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi na minimum 2 pytania.
Rolą sędziego jest przedstawienie tych zasad w postaci 15min wykładu na odprawie oraz przygotowanie pytań.
W III „Kajakowym Dniu Dziecka” udział wzięło 100 zawodników, gdzie uczniowie naszej szkoły w każdej kategorii wiekowej zajęli miejsce w pierwszej trójce.


Opracowanie
Grzegorz Ruciński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *