WYCIECZKA DO BAŁTOWA

20160607_1625407 czerwca 2016r uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie uczestniczyli w wycieczce do Parku Dinozaurów w Bałtowie.
Uczestnikami wycieczki były klasy 0a, 0b, Ia, Ib, IIIa wraz z wychowawcami:
p. Darią Morawską, p. Renatą Firmowską, p. Beata Kieruzel, p. Moniką Merk, p. Ewą Zawiszą oraz p. Izabelą Andrzejczyk-Wąsik.
Przygodę z prehistorycznymi gadami dzieci rozpoczęły wędrówką po ścieżce dydaktycznej, na której spotkały liczne postacie dinozaurów. Dzięki przewodnikowi dowiedziały się wiele o ich życiu i zwyczajach. Mogły zobaczyć też ich repliki w naturalnych rozmiarach co zrobiło na nich duże wrażenie. Ciekawość dzieci rozbudziła także wizyta w muzeum skamieniałości, gdzie podziwiały przepiękne, naturalne surowce mineralne.
Podczas wycieczki dzieci zamieniły się w małych przyrodników i podróżowały „AMERYKAŃSKIM SZKOLNYM AUTOKAREM” wśród dzikich zwierząt takich jak jelenie, daniele i wielu innych. Bardzo spodobały się im strusie. Mieliśmy także okazję przyjrzeć się złożonym chwilę wcześniej strusim jajom.
Największą popularnością wśród dzieci cieszyło się prehistoryczne oceanarium, a także kino 5D, gdzie dzięki fantastycznym efektom specjalnym mogliśmy cofnąć się w czasie o kilka milionów lat wstecz.
Po zwiedzaniu przyszedł czas na regenerację sił- czyli obiad, a następnie na odrobinę szaleństwa w strefie rozrywki. Dzieci jeździły konno i z radością korzystały z atrakcji wesołego miasteczka.
Nie mogło również zabraknąć wizyty na tamtejszych straganach z pamiątkami.
Dzieci zakończyły wycieczkę z uśmiechem na twarzach i pełne wrażeń i pozytywnych emocji wróciły do domów.


Opracowanie
M. Merk
M. Brzezowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *