Udział w akcji Narodowego Czytania Quo vadis. Wychowanie w duchu wartości.

W dniu 05 września 2016 r. Szkoła  Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie włączyła się w Narodową Akcję Czytania Quo vadis. Fragmenty powieści Henryka Sienkiewicza czytali uczniowie, nauczyciele,  Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie oraz pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sulejowie. Głównym celem akcji była popularyzacja czytelnictwa i kształtowanie nawyków czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. Powieść Quo vadis należy do klasyki literatury. Uniwersalne przesłanie zawarte na kartach książki, której akcja rozgrywa się w Starożytnym Rzymie oraz jej walory treściowe i literackie sprawiły, że wszyscy zgromadzeni z wielkim zainteresowaniem  wsłuchiwali się w  treść lektury. Jej wybór nawiązywał do obchodzonego właśnie roku Henryka Sienkiewicza ustanowionego przez Sejm i Senat w związku ze 170 rocznicą urodzin i 100 rocznicą śmierci pisarza. Był też doskonałą okazją do refleksji na temat wartości jakie przyniosło ze sobą przyjęcie chrześcijaństwa przez Polskę.

mgr Bożena Pawlik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *