Udział w akcji Narodowego Czytania Quo vadis. Wychowanie w duchu wartości.

W dniu 05 września 2016 r. Szkoła  Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie włączyła się w Narodową Akcję Czytania Quo vadis. Fragmenty powieści Henryka Sienkiewicza czytali uczniowie, nauczyciele,  Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie oraz pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sulejowie. Głównym celem akcji była popularyzacja czytelnictwa i kształtowanie nawyków czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. Powieść Quo vadis należy do klasyki literatury. Uniwersalne przesłanie zawarte na kartach książki, której akcja rozgrywa się w Starożytnym Rzymie oraz jej walory treściowe i literackie sprawiły, że wszyscy zgromadzeni z wielkim zainteresowaniem  wsłuchiwali się w  treść lektury. Jej wybór nawiązywał do obchodzonego właśnie roku Henryka Sienkiewicza ustanowionego przez Sejm i Senat w związku ze 170 rocznicą urodzin i 100 rocznicą śmierci pisarza. Był też doskonałą okazją do refleksji na temat wartości jakie przyniosło ze sobą przyjęcie chrześcijaństwa przez Polskę.

mgr Bożena Pawlik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.