Na rozpoczęcie roku szkolnego.

W dniu 09.09.2016r. uczniowie klasy Va Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie uczcili rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17 rajdem rowerowym. Wraz z nauczycielami i rodzicami uczestniczyli w rajdzie rowerowym trasą Sulejów – Kłudzice 26 km. “Afrykańska pogoda” (+31 stopni Celsjusza) zachęciła do dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń. W czasie trwania rajdu uczniowie zwiedzili Stację meteorologiczną w Sulejowie, odbyła się krótka lekcja historii przy miejscu pochówku ofiar zarazy oraz żołnierzy poległych w I Wojnie Światowej następnie przy pomniku świętego Huberta przy trasie Kłudzice Łęczno dzieci zapoznały się z przebiegiem święta hubertusa i samą postacią patrona myśliwych i jeźdźców św. Huberta. Kolejną atrakcją rajdu była śluza na rzece Luciąży w Kłudzicach po nieistniejącym młynie wodnym, jednak odnowiona i prezentująca się imponująco. Grill na zakończenie rajdu i w drogę powrotną…. witaj roku szkolny 2016/2017. Jak się bawiliśmy… patrz zdjęcia. Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji imprezy dla rodziców, opiekunów.

Opracowanie
Grzegorz Ruciński

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.