Literatura na wielkim ekranie

W piątek 30 września 2016r. Biblioteka  Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie we współpracy ze Szkolnym Kołem Filmowym w nietypowy sposób postanowiła uczcić Dzień Chłopaka. W celu promocji i rozwoju czytelnictwa uczniowie klas IV-VI mieli okazję obejrzeć film Petera Jacksona ,,Hobbit. Niezwykła podróż”, który jest adaptacją powieści J. R. R. Tolkiena ,, Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Projekcja odbyła się na sali gimnastycznej, na pierwszych trzech godzinach lekcyjnych. Nauczyciele  przygotowali do filmu zadania konkursowe z przedmiotów, których uczą. Uczniowie mogli wybrać sobie przedmiot i zadanie, które najbardziej przypadło im do gustu i wykonać je w domu w ramach pracy domowej. Wybór jednego z zadań był obowiązkowy. Zadania o większym stopniu trudności można było wykonać w parach. Zakres i tematyka zadań wyglądały następująco:

  1. Zadanie z języka polskiego i muzyki polegało na ułożeniu trzech zwrotek piosenki o wyprawie Hobbita, Gandalfa i Krasnoludów
  2. W zadaniu z j. angielskiego trzeba było opisać wybranego bohatera po angielsku
  3. Zadanie z matematyki, które można było wykonywać w parach, polegało na sporządzeniu gry planszowej opartej na treści filmu Hobbit
  4. Z techniki uczniowie mieli wykonać makietę domu Hobbita (zadanie w parach)
  5. Zadanie z przyrody i plastyki polegało na wykonaniu pracy plastycznej ilustrującej krajobrazy ukazane w filmie
  6. Dla malkontentów, którzy nie wybrali żadnego zadania pozostawała opcja Bieg do Mordoru  i z powrotem, który zobowiązali się przeprowadzić nauczyciele w-f.

Nagrodą za udział w konkursie były oceny z poszczególnych przedmiotów. Ponadto Biblioteka we własnym zakresie ufundowała nagrody dla uczniów, którzy byli autorami najlepszych prac.  Mamy nadzieję, że taka forma promocji czytelnictwa przypadnie uczniom do gustu i chętniej będą oni sięgać po książkę.

W ramach obchodów Dnia Chłopca w dniu 30 września odbyła się również dyskoteka zorganizowana przez Parlament Uczniowski, w której udział brali wszyscy uczniowie szkoły.

mgr Bożena Pawlik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *