PROMUJEMY ZDROWE ODŻYWIANIE – MOC WARZYW I OWOCÓW

Już od najmłodszych lat uczymy dzieci, że trzeba jeść owoce i warzywa. Chyba każde dziecko wie, że są one bardzo zdrowe i zawierają wiele witamin, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Uczniowie klasy IIb Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie podczas zajęć lekcyjnych przypomnieli sobie o wartościach odżywczych  warzyw i owoców, poznali ich budowę, a także sposoby uprawy. Tekst „Król Lul i warzywa” uświadomił dzieciom konsekwencje nie spożywania warzyw i owoców.

Podczas zajęć dzieci przekonały się, że warzywa i owoce nie tylko ciekawie i kolorowo wyglądają, ale także doskonale smakują. Uczniowie wspólnie przygotowali sałatkę owocową i warzywną. Okazało się, że potrawy przygotowane samodzielnie smakują najlepiej. Na spożycie „witaminowej bomby” zdecydowały się nawet dzieci, które twierdziły, że nie przepadają za niektórymi warzywami czy owocami. Mamy nadzieję, że warzywa i owoce zagoszczą na stałe do codziennego menu naszych uczniów.

 

                                                                                     Opracowanie

                                                                                     Monika Merk

                                                                                     Magdalena Brzezowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *