Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

W dniu 4 października 2016 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to akcja edukacyjna promowana w szkołach na całym świecie. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli uczniowie klasy czwartej. Stworzyli oni specjalne Komisje oraz Patrole.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.