Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

W dniu 4 października 2016 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to akcja edukacyjna promowana w szkołach na całym świecie. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli uczniowie klasy czwartej. Stworzyli oni specjalne Komisje oraz Patrole.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Pierwsza połowa dnia odbyła się w szkole. Komisja egzaminacyjna zaopatrzona w losy przepytywała  starszych kolegów i dorosłych. ,,Śmiałków” zgłosiło się bardzo dużo. Byli tacy, którzy kilkakrotnie próbowali swoich sił. Egzamin polegał na udzieleniu odpowiedzi na pięć przykładów. Egzaminowana osoba za wszystkie poprawne obliczenia otrzymywała CERTYFIKAT EXPERTA TABLICZKI MNOŻENIA oraz na osłodę, cukierka. Wśród odważnych znalazło się również kilku nauczycieli.

W drugiej połowie dnia patrol egzaminacyjny z transparentem wyruszył na ulice miasta i przepytywał przypadkowych przechodniów. Spotkaliśmy wiele odważnych osób i rozdaliśmy wiele certyfikatów. Patrol dostarczył uczniom- egzaminatorom wiele emocji. Pogoda i humory nam dopisywały.

Nasz patrol odwiedził również Urząd Miejski w Sulejowie. Pan Wojciech Ostrowski Burmistrz Sulejowa wykazał się odwagą i podszedł do egzaminu. Nie jest to łatwa sprawa, a jednak Pan Burmistrz wypadł perfekcyjnie i otrzymał certyfikat. Wizyta była bardzo udana.

Uczniowie z patrolu wrócili zmęczeni, ale  uśmiechnięci i zadowoleni. Dziękujemy wszystkim ,,odważnym” i gratulujemy zdobytych certyfikatów 🙂

Opracowała:

Katarzyna Sitarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *