„Dzień Pieczonego Ziemniaka” w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie

W dniu 8 października 2016r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Sulejowie miał miejsce piknik z okazji  „Dnia Pieczonego Ziemniaka”.

ziemniak2

Tematem przewodnim spotkania był oczywiście jeden z atrybutów polskiej jesieni – ziemniak.

Grono pedagogiczne przygotowało tradycyjne polskie potrawy z ziemniaków. Pyszne placki ziemniaczane, zapiekanki, ruskie pierogi, sałatki, desery można było zakupić za symboliczne kwoty wspierając tym samym szkolny budżet.  Z bufetu chętnie korzystali wszyscy goście – także ci, którzy brali udział w „Lotnym Rajdzie 2016” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Sulejów Turystyczny.

Wśród atrakcji piknikowych były też kartoflane gry i zabawy, karaoke, malowanie twarzy i pokaz udzielania pierwszej pomocy. Dzieci chętnie korzystały z możliwości przejażdżki na koniach z Ośrodka Jeździeckiego „Stajnia Podklasztorze”. Dużą atrakcją był również zabytkowy motocykl z koszem, który można było podziwiać na wystawie statycznej lub zrobić rundę wokół szkoły.

Piknikowi towarzyszyła ekspozycja rękodzieła miejscowych artystów m.in.: Kazimierza Ajsa, Jana Millera, Państwa Kołodziejskich oraz Julii Kozioł.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *