ŚLUBOWANIE KLASY SPORTOWEJ

W dniu 25 października 2016 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie odbyło się uroczyste ślubowanie klasy IV sportowej. W uroczystości udział wzięli uczniowie klas IV – VI, dyrekcja i nauczyciele oraz rodzice uczniów klasy IV sportowej. Tematem przewodnim imprezy były słowa naszego patrona Jana Pawła II: ,,Przyszłość zaczyna się dziś nie jutro”. Po słowie wstępnym i wprowadzeniu sztandaru szkoły, uczniowie klasy IV uroczyście ślubowali być dobrymi sportowcami, kierującymi się na boisku oraz poza nim zasadą fair play. Następnie do naszych młodych sportowców zwróciła się pani dyrektor Renata Kumidaj, zachęcając wszystkich uczniów do uprawiania sportu. Wskazała ogromne korzyści płynące dla nas przez aktywne spędzanie czasu wolnego oraz jak sport kształtuje naszą psychikę i osobowość. Po części oficjalnej nastąpiła recytacja wierszy o tematyce sportowej przez uczniów zaprzysiężonej klasy IV. Następnie uczennice starszych klas sportowych tj. VA i VIA przedstawiły układy gimnastyczno – akrobatyczne do muzyki, nagrodzone dużymi brawami. Podczas tej uroczystości pani dyrektor Renata Kumidaj wręczyła również dyplomy i puchary dla zwycięskich drużyn rozgrywek międzyklasowych o Puchar Dyrektora Szkoły w unihokeja dziewcząt i chłopców naszej szkoły. Na koniec ślubowania, jak co roku uczniowie wraz z dyrekcją , wychowawczynią oraz nauczycielami WF zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. To już czwarty rok istnienia w naszej szkole klas sportowych.

Uroczystość ślubowania przygotowali nauczyciele WF : Grażyna Ryszka i Grzegorz Ruciński wraz z wychowawczynią klasy IV Agnieszką Marzec.

Opracowanie
Grażyna Ryszka

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *