,,GORĄCZKA ZŁOTA’’ w naszej szkole

Akcja “GORĄCZKA ZŁOTA” rozpoczęła się w marcu 2016 r. i trwała do końca maja 2016 r.
Jej głównym organizatorem było PCK.

goraczka

Celem akcji było zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Ważnym celem akcji jest uświadomienie młodzieży, że nawet najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej liczbie mogą stanowić ogromny fundusz, dzięki któremu zostanie udzielona istotna pomoc wielu dzieciom.

W całej szkole poszczególne klasy od 0 do 6 gromadziły w swoich klasach monety. Pani Daria Morawska – organizator  akcji na terenie szkoły, przeprowadziła zbiórkę groszy. Przez 3 miesiące  uczniowie skrzętnie opiekowali  się zbiórką grosików, do której licznie włączyli się uczniowie i wszyscy pracownicy naszej szkoły. W sumie zebraliśmy 76,45 kg monet  które w czerwcu 2016 r.  przekazaliśmy PCK. W szkole odnośnie akcji „Gorączka złota” ogłoszono konkurs pt. „Klasa która zbierze najwięcej monet w kg przez tydzień czasu nie będzie miała zadawanych prac domowych”. Zwycięzcą konkursu została obecna klasa 5 a – wychowawcą  klasy jest p. Grzegorz Ruciński.

Mamy nadzieję, że udział w tego typu akcjach charytatywnych  stanie się  tradycją w naszej szkole.

 Serdecznie dziękujemy uczniom i pracownikom naszej szkoły za poparcie akcji. Po raz kolejny pokazaliście, że możemy na was liczyć, że jesteście wrażliwi na krzywdę innych. Jesteście wspaniali!

gora-monet

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.