Wyjście na cmentarz

W dniu 27 X 2016 r. tuż przed świętem Wszystkich Świętych, uczniowie klasy 0A i 1A wraz z wychowawczyniami p. Katarzyna Molińska i p. Daria Morawska oraz p. wicedyrektor Moniką Majchrowską wybrały się na spacer, na cmentarz, aby zapalić znicze na opuszczonych grobach. Dla dzieci to doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o swoim mieście i mieszkańcach, których już nie ma. Celem spaceru było oddanie hołdu żołnierzom armii polskiej z 76 Pułku Piechoty 29 Dywizji Piechoty, którzy polegli 6 września 1939 roku w przeciwnatarciu pod Piotrkowem Trybunalskim oraz żołnierze z 33 Kompanii Łączności. W kwaterze pochowani są również żołnierze armii rosyjskiej polegli w styczniu 1945 roku oraz mieszkańcy Sulejowa – cywilne ofiary prześladowań hitlerowskich.

Uczniowie zapalili znicze na ich grobach. Pogoda była słoneczna, a więc oglądaliśmy groby ustrojone kwiatami, wieńcami oraz zniczami. Wracając do szkoły, zatrzymaliśmy się i odczytaliśmy tablice nagrobkowe na mogiłach żołnierzy, gdzie dzieci postawiły znicze.

Przygotowała: D. Morawska

Zdjęcia: M. Majchrowska, D. Morawska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.