Zaduszki Poetyckie w Bibliotece Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie

,,Umiera się nie dlatego, by przestać żyć, ale dlatego, by żyć inaczej…”

Paulo Coelho

W dniu 3 listopada 2016 roku w godzinach 16.30-18.30 w Bibliotece Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie odbyły się Zaduszki Poetyckie. Zebrani w kameralnym nastroju snuli rozważania na temat ludzkiego życia, przemijania i śmierci. Wieczór, poświęcony pamięci Tych, którzy odeszli, pełen był nostalgicznych wspomnień i refleksji. Miesiąc listopad, to czas pamięci o zmarłych i stawiania pytań: ,,Dokąd zmierzamy?”,  ,,Jaki jest sens naszego życia?”, ,,Czym jest śmierć?”. Charakter uroczystości podkreślała oprawa muzyczna i przygotowana na tę okazję prezentacja  multimedialna. Jej treść stanowiły sentencje dotyczące życia, śmierci, upływającego czasu.

Po  prezentacji zebrani mogli przypomnieć sobie film zmarłego niedawno reżysera Andrzeja Wajdy ,,Popiół i diament”.

Spotkanie przy świecach przebiegło w miłej atmosferze  i dostarczyło wszystkim wielu pozytywnych wrażeń.

mgr Bożena Pawlik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *