„Droga do wolności”

„Droga do wolności” – taki tytuł nosiła akademia z okazji 11 listopada, przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie, pod kierunkiem nauczycieli: p. Iwony Biskupskiej, p. Małgorzaty Majchrowskiej, p. Katarzyny Sitarz i p. Iwony Rybak.

Głównym celem uroczystości było przypomnienie istotnych momentów historii Polski, które wpłynęły na rozbiory i utratę niepodległości, ale też trudnej drogi narodu do odzyskania, po 123 latach, wolności.

Uczniowie przygotowali bogaty repertuar słowny i muzyczny. Znalazły się w nim wiersze znanych poetów, nierzadko uczestników tamtych historycznych wydarzeń, ale i pieśni chętnie śpiewane przez wszystkich. Wiadomości, przekazywane przez prowadzące, harmonijnie dopełniała prezentacja multimedialna. Powagę i uroczysty nastrój podkreślała dekoracja: na ciemnym tle upięte biało – czerwone liście, znaczące szlak Polaków do odzyskania niepodległości, w głębi portret Józefa Piłsudskiego, a nad nim Biały Orzeł w Koronie.

Akademia upłynęła w atmosferze ogólnego zainteresowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.