Pogadanka z policjantem

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie znają przepisy ruchu drogowego.

W dniu 08 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie odbyło się spotkanie uczniów z funkcjonariuszem Komisariatu Policji w Sulejowie p. Norbertem Michałowiczem.

1

Dla dzieci klas 0 –III pan policjant zaprezentował film o bezpieczeństwie pieszych i właściwym zachowaniu się małych uczestników ruchu na drodze. Podczas prelekcji dzieci wykazały się znakomitą wiedzą na temat podstawowych przepisów ruchu drogowego. W czasie rozmowy z uczniami Policjant przypomniał również jak zachować się w przypadku spotkania obcych osób oraz gdy na drodze napotkamy agresywne zwierzę.

2

Wszyscy uczniowie klas 0-III otrzymali opaski odblaskowe, dzięki którymi poruszając się po zmroku z rodzicami będą lepiej widoczni.

3

W drugiej części spotkanie odbyło się dla starszych klas IV- VI. Policjant w formie quizu z młodzieżą sprawdził znajomość zasad ruchu drogowego.

4

Uczniowie również wykazali się dużą wiedzą, za którą otrzymywali opaski odblaskowe.

5

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze za co uczniowie gorącymi oklaskami podziękowali funkcjonariuszowi Policji za przybycie i przypomnienie zasad ruchu drogowego.

Opiekun Violetta Binkowska