Dzień Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie

W dniu 25 listopada 2016r. Biblioteka Szkoły Podstawowej Nr1 im. Jana Pawła II w Sulejowie zaprosiła swoich najmłodszych czytelników z klas 0-III  do wspólnego świętowania Dnia Pluszowego Misia.

dsc04675

Święto Pluszowego Misia obchodzone jest na całym świecie bardzo uroczyście. Jago geneza sięga roku 1902, kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt nie pozwolił na polowaniu zastrzelić małego niedźwiadka. Wydarzenie zostało uwiecznione przez dziennikarza jednej z gazet i stało się inspiracją do wyprodukowania serii pluszowych misiów, które rozeszły się jak przysłowiowe świeże bułeczki.

Popularność zabawek sprawiła, że misie stały się ulubioną maskotką dzieci na całym świecie i  jedną z najważniejszych postaci literatury dziecięcej. Najsłynniejszym ze wszystkich misiów jest oczywiście bohater książki Alana Alexandra Milne – Kubuś Puchatek. To właśnie on był głównym bohaterem piątkowego spotkania z dziećmi. Świętując urodziny misia o małym rozumku i wielkim sercu maluchy miały okazję lepiej poznać i przypomnieć sobie baśnie i bajki: Hansa Christiana Andersena, Jakuba i Wilhelma Grimmów, Charlesa Perraulta, czy też Jana Brzechwy. Kopciuszek, Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, Czerwony Kapturek, Pszczółka Maja czy Samochwała to goście, którzy pojawili się na urodzinach Kubusia. W ich role wcielili się uczniowie klasy IVA. Część artystyczna, wzbogacona prezentacją multimedialną, przyciągnęła nie tylko maluchy z klas 0-III, ale również rodziców, którzy mieli możliwość podziwiać pierwsze dokonania sceniczne swoich pociech.

Dzień Pluszowego Misia stał się doskonałą okazją do wspaniałej zabawy, wychowania w duchu wartości wynikających z przesłania baśni i upowszechniania czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły.

mgr Bożena Pawlik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *