TEATR PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ

W dniu 01.12.2016 r. podczas, gdy w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie uczniowie klas VI zmagali się w Gminnym Konkursie Antyalkoholowym, uczennice i uczniowie klas IV – V tejże szkoły uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym pt. „Autostrada do piekła”, organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Sulejowie. Udział w spektaklu zainicjowany był w ramach działań podjętych w obszarze promowania wśród dzieci i młodzieży zdrowego stylu życia bez używek, które wynikają z Programu Profilaktyki  Uzależnień Szkoły Podstawowej Nr 1. im. Jana Pawła II w Sulejowie. Wychowankowie aktywie uczestniczyli w przedstawieniu, gdyż zaangażowani byli przez aktorów do ról. Zabawa dla dzieci, w roli aktora, połączona z przekazaniem wiedzy na temat zagrożeń i skutków jakie niosą ze sobą używki okazała się świetnym sposobem na przekazanie i utrwalenie tej wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *