Konkurs profilaktyczny w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie

Dnia 1 grudnia 2016r. w  Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie odbył się Konkurs Profilaktyki Uzależnień, zorganizowany pod patronatem Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sulejowie. To już trzynasta  edycja tego konkursu. Do udziału przystąpili uczniowie klas szóstych wraz z wychowawczyniami: p. Katarzyną Feldman, p. Dominiką Magierą, p. Iwoną Biskupską oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2  w Sulejowie i uczniowie Szkoły Podstawowej w Łęcznie.

Do zadań konkursowych należało:

– rozwiązanie krzyżówki,

– uzupełnienie planszy skojarzeniowej,

-sporządzenie listy szkód alkoholowych,

– objaśnienie plakatu z wybranym hasłem,

– odegranie psychodramy i antyreklamy,

– pokazanie filmu o treści profilaktycznej.

Na koniec każda drużyna musiała zaprezentować transparenty oraz okrzyki dopingujące.

Po rywalizacji fair play jury pod przewodnictwem pani Urszuli Pecyny ogłosiło wyniki:

I miejsce zajęła SP Nr 2,

II miejsce zajęła SP w Łęcznie,

III i IV miejsce przypadło SP Nr 1 w Sulejowie.

Nagrodą były talony pieniężne oraz upominki.

Organizatorzy podkreślili wysoki poziom konkursu i wielkie zaangażowanie dzieci. Na szczególną uwagę zasługuje także udział rodziców, wspierających drużyny.

Opracowała: Katarzyna Feldman