Jasełka 2016

„(…) BO KRÓLÓW KRÓL W UBOGIM ŻŁOBIE LEŻY,

OBIETNIC BOŻYCH TU SIĘ SPEŁNIŁ CUD (…)”

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Dnia 21 grudnia 2016 r.  o godzinie 10.00 w świątecznie udekorowanej sali gimnastycznej odbyło się bożonarodzjaselka_slajder2_mniejszeeniowe przedstawienie.

Jasełka rozpoczęły się od przekazania przez harcerzy na ręce pani Dyrektor Renaty Kumidaj ,,Światełka Pokoju”.

Boże Narodzenie to czas zadumy i refleksji. Każdemu z nas Święta przynoszą miłość, radość i szczęście. To okres, kiedy jesteśmy blisko osób dla nas ważnych. Szkolne jasełka jednoczą społeczność uczniowską. Wspólne kolędowanie i życzenia wprowadzają wszystkich w magię świąt.

Uczniowie klas: V A, V C, VI A, VI B, VI C wprowadzili wszystkich zgromadzonych  w świąteczny nastrój. Dzieci prezentując na scenie jasełka oraz śpiewając przepiękne pastorałki i kolędy, przedstawiły sceny z narodzin Chrystusa.

Była Maryja i był Józef…. Byli pastuszkowie i trzej królowie…. Byli aniołowie… . Nie zabrakło również postaci symbolizujących pychę, bogactwo, chciwość i obojętność ludzką. Najważniejsza była jednak Maleńka Miłość, która narodziła się po to, aby zbawić świat i dać ludziom nadzieję….

Tego dnia odbyły się również klasowe spotkania wigilijne. Uczniowie naszej szkoły otrzymali paczki świąteczne.

Tegoroczne jasełka przygotowały: Aldona Nejman, Dominika Magiera, Renata Firmowska, Małgorzata Majchrowska

                                                              Opracowała: Dominika Magiera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.