SPOTKANIE Z MUZYKĄ

W czwartek 12 stycznia 2017r uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie uczestniczyli po raz kolejny w zajęciach muzycznych.

Tym razem tematem przewodnim spotkania był taniec breakdance. Uczniowie poznali historię tego tańca, dowiedzieli się m.in. tego, że narodził się w latach 70-tych w Bronksie-dzielnicy Nowego Yorku.  Dzieci nauczyły się także, że ruchy w breakdance dzielimy na pięć podstawowych elementów – toprocki, dropy, power movesy, freeze’y i footworki. Najciekawszym jednak dla uczniów okazał się pokaz taneczny w wykonaniu młodych tancerzy, którzy wielokrotnie w turniejach zajmowali miejsca na podium. Ich występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Nie zabrakło również tradycyjnych już konkursów dla dzieci. Tym razem okazało się, że zadania konkursowe nie były łatwe, ale uczniowie walczyli dzielnie i z dużym zaangażowaniem.

                                                                                              Opracowanie: M. Merk, M. Brzezowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *