WYSTAWA RZEŹB KAZIMIERZA AJSA

Dnia 13.01.2017r. uczniowie klas VI Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie obejrzeli wystawę rzeźb pana Kazimierza Ajsa, artysty, rzeźbiarza ludowego urodzonego w Sulejowie. Pokaz wzbogaciła niezwykła prelekcja wygłoszona przez pana Tomasza Millera.  Dzieci z zaciekawieniem obejrzały rękodzieło artystyczne: szopki bożonarodzeniowe, płaskorzeźby, makiety, prace nawiązujące do wierzeń, obrzędów, zwyczajów ludowych, pokazujące codzienne życie ludzi minionych czasów: garncarza w warsztacie, postacie zajmujące się tkactwem, czesaniem lnu, wyplataniem koszyków. Wystawa dostarczyła wielu wrażeń artystycznych i była doskonałym pretekstem do obcowania ze sztuka ludową.

                                                Opracowała: Dominika Magiera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *