Wyjazd na przedstawienie „Baśnie Pana Perrault” do MOK-u w Piotrkowie Trybunalskim.

8 lutego 2017r.  uczniowie klas Oa,IIIa, IIa i IIb uczestniczyli w wyjeździe do MOK  w Piotrkowie Trybunalskim na przedstawienie „Baśnie Pana Perrault”. Wszystkie dzieci znały „Czerwonego Kapturka”, „Tomcio Palucha” , jednak mniej znana była  historia księżniczki przebranej w oślą skórkę. Właśnie te trzy opowiadania (Czerwony Kapturek, Tomcio Paluszek oraz Ośla skórka) składały się na rozśpiewany spektakl Teatru ARTENES pt. „Baśnie Pana Perrault”. ….patrz zdjęcia.

Mistrzem ceremonii był sam Pan Perrault, który wprowadził dziecięcą widownię w swój zaczarowany świat, pomagając jej dostrzec tkwiący w każdej historii morał. Czy starszych należy słuchać? Jak zachowywać się wobec obcych? Co jest ważniejsze: postura czy rozum? A może najważniejsze w życiu są nadzieja i miłość? Monsieur Charles wszystko dokładnie wyjaśnił, a czynił to wraz ze swoimi ulubionymi postaciami. Choć trzeba przyznać, że niektóre z nich bywały wyjątkowo niesforne. Robiły psikusy nawet swojemu autorowi…

Barwne kostiumy, piękna dynamiki gra aktorska, kolorowa scenografia przeniosła uczniów w piękną podróż po baśniach.
P1340889

P1340892

P1340894

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *