Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika

W dniu 15 lutego w  Szkole Podstawowej Nr 1 im Jana Pawła II w Sulejowie odbyło się uroczyste pasowanie na czytelników Biblioteki Szkolnej uczniów klas pierwszych.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, kształcenie nawyku wypożyczania książek oraz rozwijanie i doskonalenie umiejętności czytania….patrz zdjęcia.

Pasowanie na czytelnika czyli oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki odbywa się w naszej szkole rokrocznie i jest na stałe wpisane kalendarz uroczystości szkolnych. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, zwiedzili bibliotekę, zapoznali się z jej regulaminem, zasadami wypożyczania oraz księgozbiorem i dowiedzieli jak należy dbać o książki, żeby służyły przez długie lata jak największej liczbie czytelników.

Maluchy miały także możliwość wykazać się znajomością bajek i baśni odpowiadając  na bajkowe zagadki. Następnie dzieci obejrzały krótką bajeczkę na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przez uczniów przyrzeczenia, że zawsze będą szanować książki i uroczyste pasowanie każdego z nich  na czytelnika Biblioteki Szkolnej. Nasi nowi czytelnicy otrzymali piękne zakładki do książek i słodkie upominki. I wreszcie przyszedł czas na pierwsze wypożyczenie książki. W tym momencie radość nowych czytelników była największa.

Mamy nadzieję, że uroczystość ta wpłynie pozytywnie na wzrost poziomu czytelnictwa  i przyczyni się do jego upowszechniania wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły.

 

Opr. mgr Bożena Pawlik

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *