Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W dniu 01 marca 2017r. Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie uczciła pamięć Żołnierzy Wyklętych uczestnicząc w uroczystościach zorganizowanych przez Urząd Miejski w Sulejowie. Uczniowie pod opieką Dyrekcji mgr Renaty Kumidaj oraz mgr Moniki Majchrowskiej złożyli kwiaty pod pomnikiem oraz wysłuchali przemówienia okolicznościowego wygłoszonego przez Burmistrza Sulejowa p. Wojciecha Ostrowskiego. Żołnierze niezłomni tworzyli polskie powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne, które stawiało opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej przez ZSRR. Za swoją działalność płacili często najwyższą cenę. Marzec to miesiąc, w którym czcimy pamięć Żołnierzy Wyklętych, przypominamy ich bohaterstwo i patriotyzm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *