Koszykówka Zawody Powiatowe

W dniu 6 marca 2017r. w Szkole Podstawowej w Łęcznie odbyły się gminne zawody w ramach kalendarza Szkolnych Igrzysk Sportowych w mini piłce koszykowej chłopców. Do turnieju przystąpiły drużyny ze SP nr1 w Sulejowie, SP Uszczyn, SP Łeczno i SP Bilska Wola. Pierwsze miejsce zajęła drużyna chłopców z Sulejowa…

Natomiast 7 marca 2017r. też w Łęcznie zostały przeprowadzone zawody w kategorii dziewcząt w mini piłce koszykowej. W turnieju wzięły udział dziewczęta ze SPnr1 w Sulejowie, SP Łeczno i SP Uszczyn. Turniej zakończył się zwycięstwem drużyny ze Szkoły Podstawowej nr1 w Sulejowie. Obie drużyny z naszej szkoły awansowały do zawodów na szczeblu powiatu, które odbyły się w Wolborzu. Powiatowe zawody w mini piłkę koszykową dla dziewcząt zostały rozegrane 13 marca 2017r. Wzięły w nich udział drużyny ze: SPnr1 w Sulejowie, SP Boryszów, SP Gomulin, Sp Komorniki, SP Niechcice i SP Baby. Rozgrywki przebiegały w dwóch grupach. Nasza drużyna zmierzyła się w grupie z drużyną ze SP Boryszów i SP Baby, wygrywając oby dwa mecze. W finale dziewczęta ze SPnr1 w Sulejowie spotkały się ze zwyciężczyniami drugiej grupy-SP Komorniki. Turniej ten zakończył się uzyskaniem przez naszą szkołę pierwszego miejsca. Drużyna dziewcząt ze SPnr1 W Sulejowie została mistrzyniami powiatu w mini piłce koszykowej. 16 marca 2017 roku w rozgrywkach powiatowych w mini piłce koszykowej spotkały się drużyny chłopców ze SP nr1 w Sulejowie, SP Boryszów, SP Wolbórz, SP Gomulin, SP Straszów, SP Gorzkowice i SP Moszczenica. W wyniku tej rywalizacji I miejsce zajęła drużyna z Wolborza, II miejsce drużyna ze Straszowa, III miejsce drużyna z Gorzkowic, a IV miejsce drużyna ze SP nr1 w Sulejowie. W skład drużyny dziewcząt ze SP nr1 w Sulejowie weszły: Oliwia Morawska, Wiktoria Papiernik, Julia Małecka, Laura Wójtowicz, Natasza Owiesek, Oliwia Dratwa, Natalia Małecka, Hanna Czerwińska, Weronika Gorzeń, Dominika Sowa, Natalia Paszewska i Anna Szymańska. Dziewczęta będą reprezentowały nasz powiat w zawodach wojewódzkich w Ujeździe 23 marca 2017r. A oto skład drużyny chłopców ze SP nr1 w Sulejowie: Ksawier Flejterski, Adrian Kacprzyk, Dawid Kowalski, Dominik Konieczny, Piotr Kowalski, Dawid Marcinkowski, Maksymilian Misztela, Piotr Paszewski, Kacper Piechura, Bartosz Pielużek, Andrzej Stępień, Kacper Szczur, Michał Szymczyk, Gracjan Woch i Michał Wysmyk. Opiekunem drużyny dziewcząt jest Grażyna Ryszka a drużyny chłopców Grzegorz Ruciński.
Opracowanie- G. Ryszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *