Euroweek – nasi uczniowie w szkole liderów.

EUROWEEK
Po raz pierwszy 26 uczniów klas 4–6 ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie pod opieką pani Agnieszki Marzec i pani Beaty Dudkiewicz wzięło udział w wyjazdowych warsztatach językowych EUROWEEK – SZKOŁA LIDERÓW, które odbyły się w Długopolu Zdroju na Dolnym Śląsku w dniach 9 -13 kwietnia 2017 r.

Zajęcia odbywały się w języku angielskim i prowadzone były przez wolontariuszy z wielu krajów w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń. Poziom języka był dostosowywany do poziomu grupy, a plan ramowy modyfikowany w zależności od potrzeb. W czasie całego pobytu w Długopolu uczniowie mogli doskonalić język angielski z pomocą wolontariuszy z kilkunastu krajów z Europy, Azji, Ameryki i Afryki.
Oprócz uczniów ze szkoły podstawowej w Sulejowie na Euroweek przyjechały jeszcze trzy grupy uczniów – z Królikowa, Gliwic i Białej koło Łodzi.
Wszyscy zapoznaliśmy się z uczniami z innych szkół, a nawet zawiązaliśmy nowe przyjaźnie. Już pierwszego dnia po kolacji przywitali nas wspaniali wolontariusze z całego świata. Zajęcia były świetnie zorganizowane i pełne humoru, a dyskoteki wciągały na parkiet nawet tych nieśmiałych. Trzeciego dnia pojechaliśmy na wycieczkę do Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie odwiedziliśmy muzeum filumenistyczne i do Polanicy Zdrój, gdzie spacerowaliśmy po przepięknym Parku Zdrojowym .

Oprócz warsztatów organizatorzy zapewnili uczestnikom codzienną rozrywkę w formie porannych „energizerów”, czyli wspólnych integracyjnych zabaw i ćwiczeń na rozpoczęcie dnia, a także wielokulturowych dyskotek wieczorami.

Wolontariusze pokazywali nam, że mimo tego, że pochodzili z różnych krajów, to dzięki angielskiemu możemy z nimi rozmawiać i świetnie się bawić. Poznaliśmy też kraje z których pochodzą, panujące w nich tradycje i zwyczaje. Uczniowie uczestniczyli w wielu grach i zabawach językowych, warsztatach integracyjnych, negocjacjach, konferencji prasowej, debacie oksfordzkiej czy zadaniach grupowych. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z ideą wolontariatu, czy „podróżować” po świecie dzięki przygotowanym przez wolontariuszy prezentacjom. Wieczorami uczniowie poznawali tańce różnych narodów. Wszystkie zajęcia angażowały całą grupę – było dużo humoru i zabawy. Na zakończenie warsztatów uczestnicy otrzymali certyfikaty. Wszyscy uczestnicy wypowiadali się bardzo pozytywnie o swoich wrażeniach i doświadczeniach oraz atmosferze panującej w czasie 5 dni pobytu w Długopolu Dolnym.
Myślę, że w następnym roku szkolnym również uda się nam wyjechać na podobny obóz.
Opracowała: Agnieszka Marzec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *