WYCIECZKA SZKOLNA DO MOSZCZENICYWYCIECZKA SZKOLNA DO MOSZCZENICY – SIEDZIBY ZESPOŁU NADPILICZNYCH PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH- W RAMACH PROJEKTU : „EUREKA! ŚWIAT „SIĘ KRĘCI” – PRZYRODA NA NAS CZEKA”. ZADANIE DOFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW WOJEWÓDZKIEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W ŁODZI
W dniach 24.04.2017 r. oraz 25.04.2017 r. uczniowie klas: II A, II B i II C Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie uczestniczyli w zajęciach wyjazdowych, które odbyły się w Moszczenicy. Dzieci wysłuchały niezwykłych prelekcji dotyczących form ochrony przyrody, poznały gatunki roślin, zwierząt i grzybów występujących w województwie łódzkim. Dowiedziały się na czym polega ochrona ścisła oraz częściowa. Na zajęciach prowadzonych przez ornitologa uczniowie mogli wsłuchać się w śpiew ptaków spotykanych w pobliskich ekosystemach. Uczniowie chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami, zadawali pytania. Zajęcia odbywające się w budynku miały charakter wykładu, pogadanki połączonej z prezentacją multimedialną. Spacer ścieżką dydaktyczną dostarczył dzieciom nowych wrażeń: poznały drzewa, rośliny kwitnące o tej porze roku. Niezwykłą atrakcją okazały się koniki polskie, które dzieci mogły z bliska podziwiać. Uczniowie klasy II B z ukrycia obserwowali rodzinę dzików bawiącą się beztrosko na leśnej ścieżce (ogrodzenie oddzielało dzieci od zwierząt). Po pełnym wrażeń zwiedzaniu dzieci zjadły posiłek na świeżym powietrzu. Sprzyjająca pogoda – w dniu 25.04.2017 r. pozwoliła na krótkie zabawy integrujące dzieci oraz upieczenie pysznych kiełbasek. Dzieci zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do swoich domów. Opiekunami uczniów podczas wycieczek były panie: Katarzyna Gajda, Monika Majchrowska, Beata Kieruzel, Monika Merk, Aldona Nejman, Dominika Magiera. Koordynatorem projektu „EUREKA! ŚWIAT „SIĘ KRĘCI” – PRZYRODA NA NAS CZEKA” realizowanego w naszej szkole, a także organizatorem wyżej opisanej wycieczki jest pani Dominika Magiera.
Uczniowie oraz grono pedagogiczne serdecznie dziękują pracownikom Oddziału Terenowego Nadpilicznych Parków Krajobrazowych za ciekawe prelekcje, edukację dzieci oraz mile spędzony czas .
Opracowały: Dominika Magiera, Monika Merk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *