Happening ekologicznyDnia 27.04.2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie odbył się happening ekologiczny: „Przyrodniczy zawrót głowy – ochrona bioróżnorodności i funkcji ekosystemów”. Uroczystość rozpoczęła się od wręczenia nagród laureatom konkursów realizowanych w ramach projektu: „Eureka! Świat „się kręci” – przyroda na nas czeka”. Projekt ten został dofinansowany w formie dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Dotychczasowe konkursy, wynikające z harmonogramu realizacji zadania, cieszyły się wśród uczniów ogromnym zainteresowaniem. Nagrodami w konkursach były przepiękne gry dydaktyczne, książki, albumy i atlasy przyrodnicze.
W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne – „Walory przyrodnicze województwa łódzkiego”. Projekcja filmu przybliżyła dzieciom tematykę form ochrony przyrody.
Uczennice klas: VI A oraz VI C z wielkim zaangażowaniem opiekowały się stoiskami przyrodniczymi. Dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi nasza szkoła może pochwalić się nową bazą pomocy dydaktycznych. Szczególne zainteresowanie wśród uczniów klas młodszych wzbudziło stoisko z mikroskopami. Zaprezentowane zostały nowe preparaty mikroskopowe.
Okazy w akrylu przybliżyły uczniom świat roślin, grzybów i stawonogów. Dzięki nowym planszom dydaktycznym uczniowie mogli – łącząc zabawę z nauką – rozpoznawać organizmy żyjące w ekosystemie lasu.
Wiele uwagi w procesie dydaktycznym przywiązuje się do kształtowania u uczniów postaw proekologicznych, wzrostu świadomości ekologicznej dotyczącej konieczności ochrony bioróżnorodności i funkcji ekosystemów – stąd szczególna wystawa: „Dać odpadom drugie życie”. Uczniowie zaprezentowali swoje prace wytwórcze wykonane z odpadów, rzeczy niepotrzebnych. Wystawa ta była swoistym apelem dzieci przeciw zaśmiecaniu środowiska.
Tego dnia odbył się konkurs wiedzy przeznaczony dla uczniów klas IV – VI: „ Bioróżnorodność i jej ochrona”. Laureatami konkursu zostali:
Remigiusz Podlewski – kl. IV A
Patrycja Miłak – kl. VI A
Mikołaj Mordaka – kl. VI C
Opracowała: Dominika Magiera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.