Warsztaty „Świat przygód”Dnia 4 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie odbyły się warsztaty stacjonarne przeprowadzone przez „Świat przygód” z Łodzi. Jest to kolejne zadanie realizowane w roku szkolnym 2016/2017 w ramach projektu: „Eureka! Świat „się kręci”- przyroda na nas czeka”. Projekt został dofinansowany w formie dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
„ Ptaki wiosną” – tak brzmiał temat warsztatów dla klas: IIIA, IIIB, IIIC, IIID. Uczniowie m. in. poznali gatunki ptaków występujące w Polsce, poznali i zobaczyli gniazda ptaków, obejrzeli pióra, dzięki użyciu mikroskopu z kamerą poznali budowę pióra. Uczniowie w przystępny sposób, uczestnicząc w aktywny sposób w zajęciach przyswoili sobie wiedzę na temat tych organizmów.
Zajęcia dla klas IV A dotyczyły ekosystemu lasu. Dzieci poznały mieszkańców lasu oraz ich zachowania. Zajęcia prowadzone były przez instruktora. Warsztaty wzbogacone zostały prezentacją poszczególnych mieszkańców lasu.
Klasy VI A, VI B, VI C poznały różnice między płazami, a gadami. Uczniowie usystematyzowali swoją wiedzę na temat cyklu rozwojowego płazów. Przypomnieli sobie gatunki rodzime gadów i egzotyczne.
Łącząc zabawę z nauką odpowiadali na pytania w quizie wiedzy. Grali w grę dydaktyczną.
Przeprowadzone zajęcia w pełni odpowiadały zainteresowaniom dzieci, a także treściom wynikającym z podstawy programowej.

Opracowała: Dominika Magiera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *