Wycieczka do Torunia

W piątek 5 maja klasy IIIa, IIIb oraz IIIc wraz z wychowawcami wyjechały na wycieczką do Torunia.
Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie miasta od wizyty przy Krzywej Wieży , z którą związana jest legenda o zakochanym zakonniku. Następnie dzieci zwiedziły Stare Miasto, gdzie stoi pomnik naszego najwybitniejszego astronoma, Mikołaja Kopernika.

Wiele emocji i zabawy dostarczyła wizyta w Piekarni Mistrza Bogumiła, gdzie uczniowie świetnie poradzili sobie z własnoręcznym wyrobem pierników i otrzymali tytuł Czeladników Piekarskich.
Po smacznym obiedzie mali turyści udali się pod Ratusz oraz do Katedry NMP. Następnie wąskimi uliczkami Torunia dzieci przeszły do Planetarium, gdzie rakietą kosmiczną poleciały zwiedzać kosmos. Na zakończenie przyszedł czas na wizytę w sklepie z piernikami i pamiątkami. Uczniowie wrócili do domu pełni wrażeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *