WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH – OSADA LEŚNA W KOLE

Dnia 09.05.2017 r. uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie odwiedzili Osadę Leśną w Kole. Wycieczka odbyła się w ramach projektu: „Eureka! Świat „się kręci” – przyroda na nas czeka!”. Zadanie zostało dofinansowane w formie dotacji przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Naczelnym celem projektu jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie.

Niecodzienna lekcja przyrody przeniosła uczniów w świat flory i fauny. Możliwość bezpośredniego obcowania z naturą dostarczyła uczniom wyjątkowych wrażeń. Pan Paweł Kowalski bardzo ciekawie opowiadał o mieszkańcach Osady Leśnej. Spacer ścieżką dydaktyczną pozwolił uczniom poznać rodzime gatunki zwierząt oraz ich zwyczaje i zachowania. Dzieci mogły z bliska zobaczyć bociana czarnego czy daniela. Poznały zasady opieki nad dzikimi zwierzętami.
Opiekunami uczniów były panie: Ewa Zawisza, Katarzyna Molińska oraz Aldona Nejman.
Uczniowie oraz gron pedagogiczne dziękują panu Pawłowi Kowalskiemu oraz pracownikom Osady Leśnej w Kole za ciekawą lekcję przyrody oraz mile spędzony czas w otoczeniu natury.

Opracowała: Dominika Magiera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *