WYCIECZKA – ARBORETUM W ROGOWIE

Dnia 10.05.2017 r. uczniowie klas: VI A, VI B, VI C Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie odwiedzili Arboretum w Rogowie. Wycieczka odbyła się w ramach projektu: „Eureka! Świat „się kręci” – przyroda na nas czeka!”. Zadanie zostało dofinansowane w formie dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Niezwykły ogród powstał w 1923 roku. Można spotkać w nim rzadkie okazy roślin sprowadzone z najodleglejszych zakątków świata. Przepiękne alpinarium z ogrodami skalnymi wprowadza zwiedzających w świat magii i roztacza aurę tajemniczości. W logotypie Arboretum widnieje wizerunek liścia klonu palmowego.
Spacer w towarzystwie przewodnika pozwolił uczniom poznać nieznane im dotychczas gatunki roślin oraz usystematyzować wiedzę na temat gatunków rodzimych. Klon palmowy, dereń jadalny, ostrokrzew kolczasty, cedr libański, magnolia pośrednia, różanecznik Purdoma, cis pospolity, oczar omszony, jodła olbrzymia, daglezja zielona, żywotnik olbrzymi – to tylko niektóre gatunki roślin, jakie można spotkać w tym ogrodzie.
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli również w zajęciach w Muzeum Lasu i Drewna. Poznali gatunki roślin i zwierząt, które można spotkać w naszych lasach. Uczniowie podzieleni na grup i wyposażeni w karty pracy wyruszyli w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania zawarte w kartach. Przepiękne ekspozycje, okazy, plansze dydaktyczne oraz pomoc przewodników pozwoliły na rzetelne zapamiętanie i usystematyzowanie wiadomości.
Opiekunkami uczniów były panie: Katarzyna Feldman, Iwona Biskupska, Bożena Pawlik, Aldona Nejman, Dominika Magiera.
Opracowała: Dominika Magiera


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *