Kluby Sportowe Orange zachęcają do sportu!

Jak zmotywować rodzica do uprawiania sportu, dowiedziała się młodzież z Sulejowa w powiecie piotrkowskim.

Rodzice są dla dzieci największym autorytetem – nic więc dziwnego, że młodzi sportowcy zaangażowani w program Kluby Sportowe Orange, bardzo chcą włączyć rodziców do swoich sportowych aktywności. Wczoraj w Sulejowie, podczas spotkania z Trenerami Orange, zobaczyli jakie ćwiczenia sprawdzają się we wspólnych aktywnościach z rodzicami.

W hali Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie odbyły się zajęcia w towarzystwie Trenerów Orange. Trening był otwarty dla wszystkich zainteresowanych, miał na celu zaprezentowanie prostych aktywności, które mogą wykonywać wspólnie dzieci i rodzice, aby utrzymać dobrą kondycję i odnaleźć wspólną sportową pasję.
Zajęcia miały charakter ogólnorozwojowy. W treningu wzięły udział dzieci z SKS Drużyna GG. Jak powiedziała trenerka z klubu Grażyna Ryszka – To była świetna lekcja udowadniająca, że nie ma żadnych przeszkód, aby dzieci i rodzice zaczęli ćwiczyć razem. Trenerzy pokazali nam sporo naprawdę prostych zabaw ruchowych, z którymi nikt nie powinien mieć problem. To ważne, bo przez wspólną aktywność rodzic może budować silniejszą wieź ze swoim dzieckiem. Będziemy zachęcać rodziców, by próbowali tego jak najczęściej, w końcu nic tak nie zbliża jak sport!
Bogumił Głuszkowski, jeden z Trenerów Orange, zwraca uwagę na bardzo istotną rolę rodziców w zaangażowaniu dziecka w sport i aktywność fizyczną. Podpowiada również w jaki sposób rodzice powinni podejść do tematu uprawiania sportu ramię w ramię ze swoimi pociechami. – Wspólny trening rodzica z dzieckiem odbiega znacznie od zajęć, które dla młodego sportowca przygotowuje trener – i bardzo dobrze! W rodzinnej aktywności nie chodzi o realizowanie skomplikowanego planu treningowego, a o frajdę i wspólne aktywne spędzanie czasu. Ważna jest wzajemna inspiracja do działania oraz proponowanie aktywności atrakcyjnych dla każdej ze stron. Najlepiej sprawdzą się wszelkie gry zespołowe, wspólne wyjścia do lasu czy wycieczki rowerowe, a także marszobiegi z elementem pokonywania przeszkód. Liczy się fun! – przekonuje trener.
Trening z rodzicami w Sulejowie był jednym z pięćdziesięciu, które przeprowadzane są w tym roku w ramach najnowszej edycji Klubów Sportowych Orange. Jest to odpowiedź na potrzebę, którą zgłaszali trenerzy, rodzice i młodzi sportowcy.
To jednak nie wszystkie działania realizowane w tym roku w ramach programu Kluby Sportowe Orange. Aż 100 klubów z całej Polsk, w tym UKS „Kaziuk”, biorących udział w programie ma szansę wygrać wspólny trening z gwiazdą sportu: Jerzym Dudkiem, Mileną Radecką, Arturem Siódmiakiem, Tomaszem Jankowski i Marcinem Urbasiem. W drugiej połowie roku odbędzie się również II Puchar Orange, w ramach którego 10 najbardziej aktywnych klubów zmierzy się w Warszawie w bezpośredniej rywalizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *