MISTRZOSTWO POWIATU

W dniu 19-05-2017r. na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr1 im. Jana Pawła II odbyły się rozgrywki gminne w ramach Szkolnych Igrzysk Sportowych w mini piłce nożnej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. W kategorii dziewcząt do zawodów przystąpiły szkoły z Sulejowa, Łęczna i Uszczyna.

Natomiast w kategorii chłopców SP nr1 z
Sulejowa, SP Łęczno, SP Uszczyn, SP Witów, SP Przygłów i SP Klementynów. W wyniku tych rozgrywek zarówno dziewczęta jak i chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr1 w Sulejowie zajęli pierwsze miejsca i zakwalifikowali się do etapu powiatowego. 29 maja 2017r. byliśmy gospodarzami finału zawodów w piłce nożnej dziewcząt. Do rozgrywek przystąpiło sześć drużyn: SP nr1 z Sulejowa, SP z Mierzyna, SP z Gomulina, SP z Bab, SP z Boryszewa i SP z Komornik. Zawody zostały przeprowadzone w dwóch grupach. Drużyna dziewcząt z Sulejowa wygrała grupę pokonując SP Boryszów 5:0 i SP Baby 4:0. W finale zagraliśmy ze SP Mierzyn wygrywając 3:2 i ostatecznie zdobywając mistrzostwo powiatu w
piłce nożnej dziewcząt i awansując do etapu wojewódzkiego. Następnego dnia 30-05-2017r. gościliśmy na naszym boisku drużyny chłopców w rozgrywkach półfinału powiatu w piłce nożnej szkól podstawowych. W zawodach wzięło udział pięć drużyn: SP nr 1 z Sulejowa, SP Mierzyn, SP Łęki Szlacheckie, SP Gorzkowice i SP Stobnica. Do finału powiatu przeszły dwie drużyny : SP Gorzkowice i SP Łęki Szlacheckie. Nasz zespół chłopców zajął III miejsce. Drużynę dziewcząt z SP nr1 Sulejów reprezentowały: Kapitan- Hanna Czerwińska, Papiernik Wiktoria, Owiesek Natasza, Morawska Oliwia, Wójtowicz Laura, Małecka Julia, Małecka Natalia, Koszowska Patrycja, Gorzeń Weronika, Szewczyk Julia, Sowa Dominika, Szymańska Anna, Dratwa Oliwia, Sianos Joanna, Paszewska Natalia i Firmowska Roksana. A oto skład drużyny chłopców: Misztela Maksymilian, Flejterski Ksawier, Woch Gracjan, Konieczny Dominik, Górny Maciej, Paszewski Piotr, Marcinkowski Dawid, Stępień Andrzej, Kowalski Dawid, Piechura Dominik, Kowalski Piotr,i Piechura Kacper. Opiekunem drużyny dziewcząt jest Grażyna Ryszka, a drużyny chłopców Grzegorz Ruciński.
Opracowanie
G. Ryszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *