WYCIECZKA DO FABRYKI KRÓWEK I STAJNI U KOWALA

W dniu 9 czerwca 2017r. uczniowie kl 0a, Ia i III wybrali się pod opieką swoich wychowawców i opiekunów do krainy krówek ciągutek w Milanówku, gdzie poznali tajemnicę produkcji tych cukierków.

Zobaczyli z jakich składników owstają, ile się gotują, jak smakują oraz dokąd trafiają. Poznali historię i tradycję krówki ciągutki. Zwiedzali zakład produkcyjny i projektowali własne kolorowe etykiety na cukierki. Nie mogło zabraknąć także nauki zawijania cukierka i poczęstunku podczas konkursu rysunkowego. Na każdego uczestnika czekała słodka niespodzianka. Kolejnym punktem wycieczki było Gospodarstwo Agroturystyczne Stajnia „U Kowala” w Nieborowie. Gospodarstwo położone jest w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu pałacowo-parkowego rodziny Radziwiłłów w Nieborowie, na skraju Puszczy Bolimowskiej. Uczniowie zwiedzili stajnie, karmili konie z ręki, a także czyścili je. Wszyscy spróbowali jazdy konnej. Każdy uczestnik miał możliwość nauki strzelania z łuku. Nie zabrakło też przejażdżki wozem traperskim, kiełbasek z grilla i chwil spędzonych wspólnie na placu zabaw.

Opracowanie
Daria Morawska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *