WYCIECZKA DO LASU ŁAGIEWNICKIEGO

Dnia 13.06.2017 r. uczniowie klas: IIIA, IIIB, IIIC, IIID wybrali się na spotkanie z Wróżką Naturą do Lasu Łagiewnickiego. Wycieczka odbyła się w ramach projektu: „ Eureka! Świat” się kręci” – przyroda na nas czeka!”. Projekt został dofinansowany w formie dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.


Zajęcia terenowe pozwoliły dzieciom poznać walory przyrodnicze województwa łódzkiego. Uczniowie – łącząc zabawę z nauką- uczyli się zasad segregacji odpadów, poznali mieszkańców lasu i ich zwyczaje. Lekcja „pod chmurką” dostarczyła dzieciom wrażeń zmysłowych oraz pozwoliła na bliższe poznanie natury. Wspólną zabawę uczniowie rozpoczęli od spaceru rekreacyjnego. Mogli podziwiać sztuczną wyspę na stawie oraz kaczki krzyżówki, które ufnie podchodziły blisko dzieci.
Obserwacja porostów, mchów z użyciem lup, poszukiwanie najmniejszych mieszkańców lasu, zabawy integracyjne połączone z rozpoznawaniem gatunków drzew, badanie stetoskopem drzew, zabawa w fotografa przyrody, ciekawostki ze świata przyrody, rozpoznawanie gatunków roślin i zwierząt, zabawa w „chowanego” w strojach maskujących oraz zabawa w poszukiwaczy skarbów z użyciem wykrywacza metali- to niektóre z atrakcji, jakie czekały na dzieci tego dnia.
Po zakończonych zajęciach na dzieci czekał poczęstunek. Uczniowie- zmęczeni, ale pełni wrażeń, wrócili do domów. Opiekę nad dziećmi sprawowały: p. Agnieszka Adach, p. Elżbieta Szczyglińska, p. Barbara Grzelczak, p. Magdalena Brzezowska, p. Renata Firmowska.
Opracowała: Dominika Magiera
Foto: Magdalena Brzezowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *