WYCIECZKA – TOMASZÓW MAZOWIECKI – „NIEBIESKIE ŹRÓDŁA”

Dnia 14.06.2017 r. uczniowie klas: V a, V b i V c Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie wraz z opiekunkami: p. Aldoną Nejman, p. Iwoną Rybak, p. Małgorzatą Majchrowską oraz p. Izabelą Andrzejczyk – Wąsik wybrali się na wycieczkę do rezerwatu przyrody „Niebieskie Źródła”.

Wycieczka odbyła się w ramach projektu: „Eureka! Świat „ się kręci”- przyroda na nas czeka”, dofinansowanego w formie dotacji ze środków WFOŚiGW w Łodzi i zamknęła cykl wyjazdowych spotkań z przyrodą w roku szkolnym 2016/2017.
Uczniowie poznali florę i faunę rezerwatu „Niebieskie Źródła”. Powtórzyli i poszerzyli wiedzę na temat zjawisk krasowych, poznali genezę rezerwatu. Spacer ścieżką dydaktyczną pozwolił dzieciom na bliższe obcowanie z naturą, wyjście ze szkolnej ławki.
Celem wszystkich wycieczek, jakie odbyły się w ramach projektu, było podniesienie świadomości ekologicznej wśród uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie.
Osada Leśna w Kole, Arboretum w Rogowie, ZNPK w Moszczenicy, Las Łagiewnicki, „Niebieskie Źródła”- to miejsca gdzie można zarówno poszerzyć swoją wiedzę jak i wypocząć, zrelaksować się na łonie natury, z dala od zgiełku i wrzawy miasta. Można odnaleźć tam chwilkę ciszy i zapomnienia.
Człowiek powinien żyć w zgodzie z naturą, a nie obok niej.
Opracowała: Dominika Magiera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.