SZPITAL PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 6 września 2017 w naszej szkole gościli studenci medycyny z Warszawy i Łodzi (wśród nich dwie nasze absolwentki), którzy przeprowadzili warsztaty dla uczniów klas 0 i I pod nazwą „SZPITAL PLUSZOWEGO MISIA – Zaufały już nam tysiące… przedszkolaków!”
Akcja (zorganizowana pod patronatem IFMSA – Poland = International Federation of Medical Students’ Association) polegała na zorganizowaniu „szpitala”, którego pacjentami były zabawki – pluszowe misie i lalki. W rolę opiekunów wcieliły się dzieci. Miały one możliwość skorzystania z usług gabinetu lekarskiego, zabiegowego, stomatologicznego, okulistycznego i sali operacyjnej oraz z przeprowadzenia badań laboratoryjnych, EKG, USG i RTG. Swoim maskotkom towarzyszyły podczas całego procesu leczenia, aktywnie uczestnicząc w badaniach, a nawet asystując przy operacji w prawdziwym chirurgicznym stroju!
Aby jak najbardziej upodobnić Szpital Pluszowego Misia do prawdziwego szpitala, dzieci otrzymały historię choroby swojego misia, recepty oraz skierowania. Umożliwiły one im przejście każdej stacji – począwszy od rejestracji i poczekalni, poprzez lekarza prowadzącego, na gabinetach specjalistycznych kończąc.
Poprzez zabawę dzieci przyzwyczajają się do widoku personelu medycznego i zabiegów lekarskich, zmniejszając tym samym poziom stresu związanego z wizytą u lekarza. Jednocześnie projekt ten daje studentom medycyny możliwość zdobycia doświadczenia w pracy z tak wymagającymi, ale i wspaniałymi pacjentami, jakimi są dzieci.
Niektórym dzieciom tak przypadli do gustu prowadzący warsztaty studenci, że nie chciały od nich odejść i umożliwić innym kolegom uczestnictwo w zajęciach.

Opracowała: Agnieszka Marzec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *