Bezpiecznie w sieci

13 września 2017r w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Policji.

Naczelnym tematem spotkania była cyberprzepomoc, czyli stosowanie przemocy poprzez: prześladowanie, zastraszanie, nękanie, wyśmiewanie innych osób z wykorzystaniem Internetu i narzędzi typu elektronicznego takich jak: SMS, e-mail, witryny internetowe, portale społecznościowe, fora dyskusyjne w internecie itp.
Oglądając prezentację przygotowaną przez funkcjonariuszy mogliśmy zobaczyć przypadki stosowania cyberprzemocy, dowiedzieliśmy się też, że czasem nieświadomie możemy stać się tzw. cyberprzestępcami, np.: ściągając i przesyłając sobie muzykę z nielegalnych źródeł, za co grozi odpowiedzialność karna. Policjanci zwrócili uwagę na konieczność monitorowania tego do czego dzieci wykorzystują internet oraz przedstawili konsekwencje niewłaściwego korzystania z zasobów sieci.

M.Merk
M.Brzezowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *