DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

W dniu 23 września 2017r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie odbył się II PIKNIK JESIENNY- „DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA”.
Na uczestników pikniku czekało mnóstwo pyszności i świetna zabawa. Motywem przewodnim spotkania było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Po powitaniu przybyłych gości i zaproszeniu do wspólnej zabawy rozpoczęto odczytywanie wybranych fragmentów książki przez Dyrekcję, Grono Pedagogiczne, Rodziców i uczniów. Warto nadmienić, iż fragmenty zostały przetłumaczone i odczytane przez nauczycieli także w języku angielskim i
niemieckim. Całości świetności nadała piękna dekoracja, stroje uczestników jak i oprawa muzyczna przygotowane specjalnie na tę okazję. Przez cały czas trwania pikniku mogliśmy czuć iście weselny klimat. Na stoiskach kulinarnych zagościły same pyszności: pieczone ziemniaczki, kluski śląskie, placki ziemniaczane, gorące zupy, sałatki, słodkie przekąski itp. Najmłodsi uczestnicy miło spędzali czas w kąciku plastycznym bawiąc się przygotowanymi specjalnie na tę okazję pieczątkami z ziemniaków. Dużym powodzeniem cieszyła się również loteria fantowa. Każdy mógł także spróbować swych sił i zaśpiewać na karaoke. Na naszym weselu pojawili się też specjalni goście – Elvis i jego przyjaciel, którzy zachęcili wszystkich do wspólnego tańca. Nie zabrakło także konkurencji sportowych – oczywiście z ziemniakiem w roli głównej. Piknik został zorganizowany przez Dyrekcję i Grono Pedagogiczne szkoły przy współpracy z rodzicami. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom i zapraszamy na kolejną jesienną zabawę już za rok.

M. Merk
M. Brzezowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *