EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

W dniu 26 września 2017r w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie odbyły się EUROPEJSKIE DNI JĘZYKÓW OBCYCH. Organizatorami wydarzenia byli: Parlament szkolny oraz nauczyciele języków obcych, a głównym inicjatorem była pani Izabela Andrzejczyk-Wąsik.
W tygodniu poprzedzającym obchody EDJO na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego uczniowie wykonywali projekty grupowe dotyczące krajów europejskich, które wylosowali wcześniej do prezentacji. Projekty zawierały najważniejsze informacje o państwie, flagę i kilka obrazków z charakterystycznymi miejscami lub osobami. Poza prezentacją uczniowie z pomocą rodziców i wychowawców przygotowali bufety z tradycyjnymi potrawami danego kraju, które były następnie oceniane przez jury-Dyrekcję Szkoły. Każdy z uczestników zabawy mógł skosztować przygotowanych potrwa za symboliczną złotówkę, a zebrane w ten sposób pieniądze zostały przeznaczone na potrzeby Parlamentu Uczniowskiego. Warto nadmienić, iż na zwycięskie klasy czekają nagrody:
I miejsce-wyjazd na kręgle
II miejsce-tydzień bez pracy domowej
III miejsce- trzy dni bez pytania
Wszystkie klasy otrzymają także dyplom uznania.
Młodsze klasy przygotowały prace plastyczne związane z hasłem „Co nas motywuje do nauki języków obcych?”. Wszystkie prace można było obejrzeć na wystawie, najciekawsze z nich również zostaną nagrodzone.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie uroczystości.

M. Merk
M. Brzezowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *