Narodowe Czytanie Wesela w Szkole Podstawowej Nr1 im. Jana Pawła II w Sulejowie

W dniu 23 września 2017r. w Szkole Podstawowej Nr1 im. Jana Pawła II w Sulejowie odbył się Festyn z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka. W trakcie trwania imprezy oprócz uczty dla ciała można było delektować się także czymś dla ducha. Jednym z punktów programu było włączenie się przez Bibliotekę Szkoły Podstawowej Nr1 im. Jana Pawła II w Sulejowie w akcję Narodowego Czytania „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.

Poprzedzone zostało krótką prezentacją o Stanisławie Wyspiańskim przygotowaną przez uczennicę Patrycję Leską pod czujnym okiem p. mgr Violetty Binkowskiej. Następnie w ludowej scenerii fragmenty dzieła odczytali uczniowie, nauczyciele, rodzice i Dyrekcja Szkoły. Na „Wesele” zaprosiła gości Panna Młodej w tej roli Oliwia Synderecka wspólnie z asystującym jej Poetą- Bartoszem Marchewką. Następnie dialog Dziennikarza z Czepcem zaprezentowali Dyrektorzy: Marcin Para i Grzegorz Ruciński. Kolejne fragmenty dzieła odczytały przedstawicielki Grona Pedagogicznego p. Dorota Migała wraz z p. Iwoną Biskupską oraz Rady Rodziców: P. Halina Rutowicz i p. Ewa Szczypiorska. W rolę drużbów weselnych wcielili się uczniowie klasy drugiej Gimnazjum: Szymon Woźniakiewicz i Bartosz Marchewka. Niespodzianką były scenki z dramatu odczytane przez nauczycieli języków obcych p. Katarzynę Michalik i Marcina Gliścińskiego w j. angielskim oraz p. Daniela Bajona po niemiecku. Ostatni fragment utworu odczytała p. Dyrektor Renata Kumidaj, która wcieliła się w rolę tajemniczej i egzaltowanej Racheli – jednej z najważniejszych bohaterek dramatu Stanisława Wyspiańskiego. Atrakcyjności całemu przedsięwzięciu dodawały przerywniki muzyczne w wykonaniu p. Marzeny Rucińskiej, Bożeny Zawiszy, Ewy Zawiszy oraz Beaty Skawińskiej z fantastycznym akompaniamentem. p. Mariusza Magiery. ,,Wesele” wprowadziło słuchaczy w wyjątkowy nastrój. W treść dramatu z uwagą wsłuchiwał się nasz gość honorowy p. Burmistrz Wojciech Ostrowski. A w biesiadę i śpiewy włączyli wszyscy uczestnicy naszego spotkania.
mgr Bożena Pawlik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *