Filharmonia – 28 września 2017r.

W dniu 28 września w Naszej Szkole odbyło się muzyczne spotkanie pt. : „Muzyka wielkiego ekranu” Gośćmi byli panowie Janusz Kowalczyk oraz Jacek Pietrzak.

Muzycy wykonali utwory znane z musicali np. „ Blues Brothers” oraz  „Somewhere over the rainbow”. Przybliżyli oni uczniom wiadomości na temat instrumentu zwanego melodyką.

Następnie odbył się konkurs na najdłużej zagrany  dźwięk na tym instrumencie. Pan Jacek Pietrzak zademonstrował dzieciom nietypowy instrument o nazwie theremin.

Theremin to instrument elektroniczny. Wydaje on dźwięk podobny do wiolonczeli bądź skrzypiec, może również imitować ludzki głos. Wykonano na nim utwór z czołówki filmu pt.:”Gwiezdne wojny”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zagadki muzyczne przedstawiane na tym instrumencie.

Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem piosenki z bajki pt.” Zwierzogród”

Oprac:  M. Brzezowska, M.Merk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Informacje, Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.