NIECODZIENNY SPOSÓB PROMOCJI CZYTELNICTWA!

,,Takiej kawy jak w Polszcze nie ma w żadnym kraju”
W Polszcze, w domu porządnym, z dawnego zwyczaju,
Jest do robienia kawy osobna niewiasta,
Nazywa się kawiarka; ta sprowadza z miasta
Lub z wicin bierze ziarna w najlepszym gatunku,
I zna tajne sposoby gotowania trunku,
Który ma czarność węgla, przejrzystość bursztynu,
Zapach moki i gęstość miodowego płynu”

A.Mickiewicz ,,Pan Tadeusz” Fragment

          Wychodząc z założenia, że dobra książka lubi dobrą kawę Biblioteka Szkoły Podstawowej nr1 im. Jana Pawła II w Sulejowie postanowiła w niekonwencjonalny sposób zachęcić swoich czytelników do skorzystania z oferty czytelniczej. W piątek 29 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kawy, w związku z powyższym każdy uczeń, który w tym dniu odwiedził naszą bibliotekę i wypożyczył książkę, mógł napić się przepysznej… czekolady;-) i dokonać odkrycia na miarę Forresta Gumpa, że życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiadomo co Ci się trafi. Natomiast nieco starsi czytelnicy mogli delektować się gorącą jak piekło, czarną jak diabeł, czystą jak anioł i słodką jak miłość kawą . W rolę kawiarek wcieliły się szkolne bibliotekarki, które nie tylko wypożyczały książki i udzielały porad, ale zorganizowały ten wyjątkowy poczęstunek. Czekoladowo-kawowy aromat i coś słodkiego, stworzyły doskonałą atmosferę do sięgnięcia po książkę i stały się świetnym sposobem na promocję czytelnictwa. Frekwencja odwiedzin w bibliotece pobiła tego dnia wszelkie rekordy sądzimy więc , że pomysł się spodobał.

mgr Bożena Pawlik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *