KONFERENCJA PT.: „NAUKA-EDUKACJA-RYNEK PRACY W PERSPEKTYWIE ZMIAN WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE”

16 października 2017 roku uczniowie klas trzecich gimnazjalnych wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w IV edycji szkolnej konferencji pt. „Nauka- edukacja- rynek pracy w perspektywie zmian we współczesnym świecie” zorganizowanej przez Zespół Szkół CKU w Sulejowie. Celem spotkania było przekazanie informacji o funkcjonowaniu współczesnego człowieka w otoczeniu edukacyjno-społeczno-gospodarczym, poznanie rynku pracy, planowanie kariery i dalszej edukacji. Młodzieży przybliżono też zagadnienia dotyczące dysleksji i jej wpływie na kształcenie. W ramach programu Kultury Bezpieczeństwa omówiono prawa pracowników młodocianych.
Na spotkaniu zaprezentowali się przedstawiciele siedmiu zawodów, opowiedzieli o zaletach swojej profesji, pokazali wytwarzane produkty. Był też poczęstunek i wspólne zdjęcia. Z pewnością trzecioklasiści wykorzystają zdobytą wiedzę przy wyborze szkoły ponadgimnazjalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *