„BLIŻEJ TEATRU WIELKIEGO”

Wraz z inauguracją nowego sezonu artystycznego 2017/2018 Teatr Wielki w Łodzi kontynuuje rozpoczętą czterdzieści lat temu akcję
„BLIŻEJ TEATRU WIELKIEGO”
Celem tego przedsięwzięcia jest kształtowanie gustów i nawyków młodych odbiorców kultury. Warunkiem przystąpienia do akcji jest dokonanie wyboru czterech spektakli z repertuaru Teatru Wielkiego w Łodzi i udział w wybranych widowiskach operowych, baletowych lub musicalowych.
Akcja cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży naszej szkoły. Rozpropagował ją przed laty nauczyciel muzyki mgr Zygmunt Nowakowski, który niestrudzenie organizował wyjazdy na wieczorne spektakle do teatru. Kolejno do udziału w akcji włączali się inni nauczyciele: pani Marzena Rucińska, pani Nina Cichoń, pani Iwona Pietrasiak. Kiedy istniało gimnazjum organizacją wyjazdów zajmowała się nauczycielka języka polskiego pani Bożena Zawisza, która i w tym roku szkolnym zachęca uczniów do udziału w tak wielkim i pięknym dziele.
W tym sezonie wraz z panią dyrektor mgr Renatą Kumidaj uczniowie obejrzeli już operetkę „NOC W WENECJI”. W grudniu poznają musical „MY FAIR LADY” i jest nadzieja, że na tym nie koniec.
Niech zatem hasło PER OPERA AD ASTRA (Przez Operę do Gwiazd) towarzyszy młodym miłośnikom opery i baletu w nadchodzącym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *