ZADUSZKI POETYCKIE 2017

Jestem z upływającej wody i liści, które drżą…
Zaduszki Poetyckie 2017
Początek listopada to czas wspomnień i refleksji nad kruchością i ulotnością ludzkiego życia. Pamięć o Tych, którzy odeszli oraz odwieczne zagadnienia egzystencjalne takie jak: życie, śmierć, miłość stały się tematem poetyckiego spotkania przy świecach, zorganizowanego po raz kolejny przez Bibliotekę Szkoły Podstawowej nr1 im Jana Pawła II w Sulejowie. Zaduszki odbyły się 08 listopada 2017r. w świetlicy szkolnej. Uroczystość zgromadziła widzów w różnym wieku: dzieci, rodziców i dziadków. Impreza o takim charakterze pozytywnie wpływa na zacieśnianie międzypokoleniowych więzi rodzinnych i kształtowanie w uczniach postaw prospołecznych. Szczególnie miło nam było gościć w naszych szkolnych progach p. Joannę Albin – Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sulejowie oraz p. Jolę Michalczyk byłą pracownicę naszej Szkolnej Biblioteki, a także p. Basię Królik do niedawna naszą szkolną pielęgniarkę. W klimat Zaduszek wprowadziła wszystkich nastrojowa muzyka i poezja recytowana przez uczniów klasy VIC. Motywem przewodnim spotkania była pamięć o Tych, którzy odeszli. Treści mówione wzbogacone zostały prezentacją multimedialną wykonaną przez Bibliotekę Szkolną przy współpracy z informatykiem p. Marcinem Pączyńskim. Ważnym punktem wieczoru stało się wspomnienie zmarłej w tym roku długoletniej pracownicy Biblioteki Szkolnej p. Stefanii Tumulskiej. Poetycki wieczór wspomnień upłynął w miłej atmosferze i dał wszystkim uczestnikom wiele okazji do wzruszeń.
Mamy nadzieję, że obcowanie z poezją uwrażliwi naszych uczniów na jej piękno i stanie się znakomitą okazją do propagowania literatury pięknej.

mgr Bożena Pawlik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *