NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

„PO WOLNOŚĆ SZLI POLACY NA BÓJ”

10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W podniosłej atmosferze uczniowie wysłuchali patriotycznych wierszy i piosenek. W programie przypomniane zostały losy naszej ojczyzny, bohaterska walka o niepodległość, radosny moment odzyskania wolności i dalsze chwalebne czyny Polaków.

„MASZERUJĄ STRZELCY, MASZERUJĄ…”

Młodzi artyści z wielką ekspresją recytowali wiersze polskich poetów, a szkolny chór przy akompaniamencie nauczyciela muzyki – pana Mariusza Magiery – radośnie śpiewał popularne w tamtych czasach wojskowe piosenki.
Uroczystość bardzo się podobała i była doskonałą lekcją historii dla młodych pokoleń. Na zakończenie pani dyrektor podziękowała wszystkim za przygotowanie akademii i podkreśliła wagę tych historycznych chwil w kształtowaniu solidarności i budzeniu patriotyzmu Polaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *