WARSZTATY W AKADEMII CIASTKA

W piątek 8 grudnia 2017r uczniowie klasy IIa,IIb, IIIa, IIIb wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Akademii Ciastka w Twardej. Dzieci wzięły udział w „ ciastkowych warsztatach”, podczas których samodzielnie przygotowywały, a następnie dekorowały pierniczki. Poznały także historię chleba-jak dawniej go przygotowywano, pieczono, jak wyglądały i działały dawne piece. Dowiedziały się także co oznaczają pojęcia przepis i składniki, poznały także różne dodatki, które dodajemy do ciast. Po skończonej pracy uczniowie mieli czas na zabawę w specjalnie przygotowanej sali zabaw. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał przygotowane przez siebie ciasteczka.

M. Merk
M. Brzezowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *